Na jaki okres udziela się pożyczek chwilówek?

O pożyczkach chwilówkach można byłoby dziś mówić naprawdę długo, gdyż są to produkty finansowe w Polsce bardzo popularne, choć w dalszym ciągu nie brak i tych, które na nie narzekają. Jeśli mielibyśmy się tutaj do czegoś przyczepić to poza wyższym oprocentowaniem takich pożyczek od kredytów w banku, na pewno byłby to także okres spłaty, który tutaj najdłuższy niestety nie jest. Po jakim czasie w związku z tym będziemy musieli spłacić zaciągnięte tutaj pożyczki? Czy rzeczywiście jest on na tyle krótki, że stanowić to dla nas może spory kłopot?

Miesiąc lub dwa

Wiele zależy od danej firmy pożyczkowej, a nawet samego klienta, bo w głównej mierze to on decyduje, na jak długo pożyczy od takiej firmy pieniądze. Sęk w tym, że często wielkiego wyboru on tutaj nie ma, a takie pożyczki spłacić będzie trzeba już po miesiącu, a nawet krócej. Są bowiem firmy udzielające ich na dwa tygodnie, tydzień, a nawet dzień. Bardziej szanujące sobie klienta parabanki oferują przynajmniej dwumiesięczną spłatę, choć i taki termin przy spłacie na przykład tysiąca złotych może stanowić dla nas problem.

Pożyczki na raty

Sytuacja zmienia się, kiedy chcemy pożyczyć znaczne większe pieniądze sięgające kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wówczas pożyczka taka zostaje rozłożona na raty, a klient spłaca ją przez rok lub nawet kilkadziesiąt miesięcy. Jest to oczywiste, bo tak wielkiego zobowiązania w miesiąc czy dwa zwyczajnie spłacić się nie da. Minusem jest w tym przypadku to, że taką formę spłaty nadal oferują tylko wybrani pożyczkodawcy.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *