Zalety i wady pożyczek w parabankach

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne. Tak jak i wszystkie inne produkty finansowe mają one dobre i złe strony. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się im nieco bliżej i określić zalety, ale i wady takich pożyczek w pozabankowych instytucjach finansowych. Co możemy do nich zaliczyć?

Zalety

Największą zaletą takich pożyczek w parabankach jest procedura wnioskowania o te produkty. Dziś w zasadzie wszystko dzieje się bez naszej wizyty w oddziale firmy, a wykorzystuje się do tego internet, przez który składany jest wniosek. Jest to na tyle korzystne, że także i sam proces weryfikacji trwa bardzo krótko, a pożyczkę możemy otrzymać już po kilkunastu minutach.

Zauważmy też, że większość z tego typu produktów to pożyczki na dowód, w których nie musimy dostarczać zaświadczenia o naszych dochodach. Jest to tutaj zbędne, co przekłada się też na wyżej wspomniany czas weryfikacji wniosku.

Sporą korzyścią, choć oczywiście nie we wszystkich takich firmach jest też pierwsza pożyczka za darmo. Nie jest ona udzielana na wysokie kwoty, ale jednak spłacamy wówczas dokładnie tyle, ile od takiej firmy pożyczyliśmy.

Wady

Wśród wad pierwsze miejsce zajmuje rzecz jasna wyższe oprocentowanie takich pożyczek. Na pewno odsetki będą tutaj większe aniżeli przy pożyczkach w banku. Poza tym sporym minusem jest też czas spłaty takich chwilówek, bo nie jest on długi i wielokrotnie spłata musi nastąpić w przeciągu maksymalnie miesiąca.

Wydaje się mimo wszystko, że dla wielu jest to atrakcyjny kredyt. Zwłaszcza jeśli nie mogą się oni o niego ubiegać w banku.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *